umývanie okien cena za m2Pred nejakým časom sa nám s manželkou podarilo predať dajaké pozemky po rodičoch. Keďže sme iba sami dvaja, hľadali sme šikovný spôsob ako tieto peniaze rozumne a výnosne investovať. To viete, takéto rozhodnutie sa nerobí každý deň, a tak sme potrebovali poradiť od niekoho, kto do vecí vidí.

Napokon sa ukázalo, ako je výhodné, keď máte medzi priateľmi skúseného, praxou podkutého ekonóma a rozvážneho bankára. Dostali sme radu, ktorá nám obom potom dlhšie vŕtala v hlave, no človek si nie je v prípade väčších financií istý, takže to chcelo čas. 

Najlepšie zrejme bude, poradil nám tento priateľ, ak si kúpite byt a začnete ho prenajímať. Nehnuteľnosti sú a budú naďalej v kurze, a tak na tom nič nestratíte. Koniec-koncov, bývať musí každý a v prípade najväčšej núdze alebo dajakého nečakaného finančného karambolu, sa dá udržiavaný byt krásne predať.

Takže…

cena umývanie okienTakže po krátkej úvahe sme do toho šli. Vybrali sme si pekný trojizbový byt v rámci novej štvrte v širšom centre mesta a mali zo všetkého veľmi dobrý pocit, keďže lokalita mala dobré referencie a rýchlo sa plnila novými majiteľmi.

Navyše sme to nemali ďaleko, keďže náš dom stál odtiaľto asi pätnásť minút cesty autom. Investovali sme aj do celkového vzhľadu bytu a jeho zariadenia. Po nejakom čase sme tak mali v rukách skutočne výhodnú investíciu, ktorá sa mohla začať veľmi rýchlo zhodnocovať.

Ostávalo pred nami už len posledné upratovanie a doladenie detailov. A práve vtedy sa to v nás tak trochu zlomilo a povedali sme si, že finálne práce, najmä však umývanie okien robiť nebudeme. Bolo toho skutočne veľa, cítili sme sa unavení a skrátka sa nám do toho nechcelo.

Navyše…

cenník umývanie okienNavyše, okien bolo v byte pomerne dosť, kedže tu bol aj veľký balkón plus rohová miestnosť. A okrem toho, stavbári a remeselníci dali oknám statočne zabrať. Padlo teda rozhodnutie, že si nájdeme profesionálnu firmu, ktorá dá všetko do poriadku. Napokon, pri tak veľkej investícii sa dajaké peniaze na umytie okien ešte nájdu.

Večer som si teda sadol za počítač a začal hľadať meno firmy, ktorá je v disciplíne „profi umývania okien“ lepšia ako všetky ostatné. Netrvalo dlho a mal som na páske jasného víťaza. Všetky kladné odkazy, dobré a hodnotné recenzie plus najrôznejšie poďakovania, sa zbiehali okolo upratovacej a čistiacej spoločnosti A SERVIS LIPKA, s. r.o.

Rozhodol som sa teda, že si o danej firme zistím čo najviac, nech už ráno spolu s manželkou finálne rozhodneme. Koniec-koncov, umývanie a čistenie okien bolo vždy jej parketa, takže skúseností s touto neveľmi obľúbenou prácou má kopec a určite sa bude k téme vedieť odborne a zdatne vyjadriť.

A čo…

výškové práceA čo všetko som sa teda o spoločnosti A SERVIS dozvedel? V prvom rade ma zaujala myšlienka, že firma svoje dlhoročné úspechy vníma ako naplnenie očakávaní klienta. Ale tiež ako radosť z dobre odvedenej práce u každého zamestnanca.

Firma sa – okrem iných činností – dlhodobo a profesionálne venuje umývaniu, čisteniu a špecifickému lešteniu okien, a to aj na ťažko prístupných miestach alebo vo výškach, pričom túto prácu robí už viac ako dvadsať rokov. Momentálne v regióne strednej Európy patrí k lídrom, takže jej služby oceňujú klienti v Česku, na Slovensku, v Rakúsku aj v Nemecku.

Trvalá dôvera zákazníkov spoločnosti A SERVIS sa odvíja najmä z cieleného využívania najmodernejších technológií, vysokej odbornosti všetkých jej zamestnancov a otvoreného, veľmi empatického prístupu ku každej zákazke.

Medzi…

výškové umývanie okienMedzi žiadané a úspešné technológie, ktoré spoločnosť A SERVIS LIPKA svojim klientom ponúka, patrí tiež jedinečný systém umývania okien a výkladov, ich odborné čistenie a leštenie. Túto činnosť firma realizuje bez ohľadu na dané podmienky, umiestnenie okien, ich výšku alebo celkovú dostupnosť.

Pracovníci firmy A SERVIS LIPKA dokážu pri tomto type prác postupovať mimoriadne ohľaduplne aj k samotnému okoliu, ktoré na okná nadväzuje. So zvereným majetkom zákazníka tak zachádzajú s najvyššou mierou opatrnosti a starostlivosti, čo v podstane tvorí stabilnú súčasť firemnej kultúry.

Pravidelne využívaná technológia má tak flexibilný a moderný charakter, že sa dá bez väčších obmedzení aplikovať aj pri silne znečistených sklenených plochách, čo predstavuje výraznú konkurenčnú výhodu, a to na akomokoľvek trhu v rámci celej strednej Európy.

Špecialisti…

ako vyleštiť oknáŠpecialisti firmy preto s prehľadom zvládnu aj náročné čistenia plôch, spojené napríklad s činnosťou stavbárov alebo remeselníkov. Tiež môže ísť o  zvláštne situácie, keď je potrebné ošetriť a vyčistiť plochy znečistené domácimi zvieratami.

Vyškolení a naozaj skúsení zamestnanci spoločnosti A SERVIS do bodky ovládajú „receptúru“ čistiacich prác, ktorá na konci zaručuje kvalitný a úspešný výsledok. V tejto súvislosti je dobré pripomenúť fakt, že na rozdiel od iných, podobných upratovacích firiem, spoločnosť A SERVIS LIPKA neumýva na znečistených oknách iba sklenené tabule.

Nie, nejde o vtip alebo pokus o čierny humor. Na trhoch sa skutočne nájdu aj také upratovacie spoločnosti, ktoré si systém profesionálneho umytia a ošetrenia okien celkom drzo zúžili len na plochu okenného skla, takže o celkovej kvalite práce môže klient iba snívať.  

Na…

ako vyleštiť okná bez šmúhNa rozdiel od takýchto – rádoby – upratovacích firiem, spoločnosť A SERVIS LIPKA umýva a čistí okná svojich zákazníkov profesionálne a komplexne. Ošetruje teda celú okennú konštrukciu, ktorá stavebne prilieha k budove, a to z pohľadu exteriéru aj interiéru. Úspech takto vykonanej práce teda spočíva v perfektnom umytí celej plochy okna, teda aj rámov a parapetných dosiek.

Dôležitým momentom čistenia okien je i postup a spôsob akým sú ošetrované. Skúsme napríklad hovoriť o čistení okien po stavebných prácach. Na oknách vidno jasné stopy po malte, farbách alebo stierke. Vyčisteniu a lešteniu tak musí predchádzať precízne mechanické odstránenie týchto nečistôt.  Povedané inak – k slovu sa dostane ostrá profi škrabka.

Práca tohoto typu si od zamestnancov A SERVIS LIPKA vyžaduje dostatok skúseností a sústredenia. Predsa leb, v hre sú prsty, ale aj sklo, rámy alebo okolie okien, ktoré sa dajú veľmi ľahko poškriabať, či poškodiť. Samozrejme, že zákazník od firmy očakáva maximum kvality a k nej žiadne škrabance nepatria.

Takže…

ako na umývanie okienTakže ostrou škrabkou sú okná postupne zbavené fľakov zo stavebných materiálov. Takto sa pripravia na roztok vody a špeciálnej chémie. Roztok na umývanie označuje firma A SERVIS ako rozmyvák. Účinný chemický prípravok naozaj kvalitne a spoľahlivo vyčistí každé okno, no pritom je obecne šetrný a nijako ju nepoškodzuje.

S pomocou rozmyváku sú teda okná oslobodené od prachu, nečistôt i mastnoty, čo je pre úspešný výsledok kľúčovým faktom. Pracovníci firmy A SERVIS sú počas tejto práce v každom – i v to najmenšom – detaile nanajvýš starostliví a systematickí, takže bokom ich pozornosti neostane ani jediný centimeter okna.

Po skončení poctivého umytia okien začne práca stierky s pružnou gumovou lištou. Precízna a dôkladná činnosť so stierkou je spojená s ďalším technologickým krokom, ktorým je konečné vyleštenie okna. Treba asi vedieť, že leštiaca kozmetika na skle vždy vytvárala nepekné šmuhy. Aj preto by nemali byť na oknách ostať ani tie najmenšie zbytky starého leštidla. Inak zbytky starého leštidla vystúpia na povrch a ploche sa objavia stopy po novom leštení.

Aj…

čím umyť oknáAj tento dôležitý fakt patrí medzi kľúčové príčiny, prečo firma A SERVIS LIPKA z princípu nepoužíva chemické leštidlá. Riešením ostáva preverený systém tzv. suchého leštenia. Podstatou postupu je len poctivo odpracovaný čas a použitie suchej bavlnenej textílie, ktoré „vystuží“ sila svalov konkrétnych pracovníkov A SERVIS-u.

Akonáhle boli okná klienta podrobné účinkom rozmyváku a bola použitá pružná gumená stierka,  nechávajú sa všetky plochy voľne a pomaly vyschnúť. Následne začne proces tzv. suchého leštenia. Pomocou kusa hebkej, stopercentnej bavlny a sily rúk sa okná leštia okná tak dlho, pokým nie sú dokonale čisté. Iste, fyzicky je to drina, ale výsledok stojí za to.

Pozitívne ohlasy klientov a samotná prax firmu A SERVIS jasne presvedčili, že takto ošetrené a vyleštené okná vydržia čisté oveľa dlhšie. Nečistoty z atmosféry, poletujúce denne nad našimi hlavami, sa potom neusadia tak ľahko, ako tomu býva v prípade, keď bývajú okná vyleštené len bežne dostupným chemickým leštidlom.  

Nakoniec…

prípravky na umývanie okienNakoniec, chemické leštidlo vytvára na umytom skle neviditeľný povlak, ktorý sa rýchlo mení na lepivú plochu. Na takýchto oknách sa následne zachytáva veľké množstvo nového prachu a nečistôt, čo v konečnom dôsledku vedie k predčasnej potrebe umytia okien.

Aj preto firma A SERVIS LIPKA svojim zákazníkom neodporúča nákup chemických leštidiel, keďže ide v podstate o zbytočne vynaložené peniaze. Jednoducho povedané, takéto leštenie veci len skomplikuje a klient sa očakávaného výsledku nedočká. Fungujúci postup suchého leštenia býva teda zárukou stálosti vyleštených sklenených plôch.

Vyleštené okná ale čaká ešte jedna procedúra, ktorá čistote okien prináša celkom nový a zásadný rozmer.  Povedané v skratke. Firma A SERVIS svojim zákazníkom ponúka modernú a veľmi účinnú možnosť ošetrenia okien z vonkajšej, teda najviac znečisťovanej strany, špeciálnou nano impregnáciou, ktorá posúva celkovú kvalitu čistenia o ďalší level vyššie. 

Samotný…

ako odstrániť polepy z okienSamotný proces tzv. hydrofóbnej impregnácie prebieha jednoducho, rýchlo a vo výsledku ho na oknách prakticky nevidno. Externé sklenené plochy sú však vďaka nemu skvele ochránené mimoriadne účinným mikrofilmom, ktorý spoľahlivo odpudzuje prach, špinu a smog.

Plocha okna sa po prvej aplikácii nano impregnácie, najmä kvôli technologickým dôvodom, ponechá zhruba dvadsať minút pomaličky zaschnúť. Na takto kvalitatívne pripravený povrch skla sa potom postupne nanáša a starostlivo rozotiera hydorfóbna impregnácia GlasProtect.

Vytvorenú nanovrstvu následne špecialisti A SERVIS ešte raz vyleštia do vysokého lesku. Mimoriadne vysoká účinnosť, efektívnosť a hospodárnosť tohoto progresívneho postupu spočíva v tom, že pri ďalšom umývaní okien už nie sú potrebné žiadne čistiace prostriedky. Zákazník alebo iná čistiaca firma si s prehľadom vystačia aj s obyčajnou vodou.

Dôvodom…

umývanie zimných záhradDôvodom takéhoto zjednodušenia čistiacich prác býva aplikácia nanovrstvy GlasProtect, ktorá zabezpečuje kontinuálny a nebadaný proces zhlukovania nečistôt do miniatúrnych guľôčok. Takto „zabalené“ nečistoty sa potom vďaka okolitým poveternostným vplyvom alebo samospádom, dostanú mimo okna.

Inou oceňovanou vlastnosťou tejto čistiacej metódy býva fakt, že nano impregnácia GlasProtect dokáže – zo svojej podstaty – veľmi účinne zabrániť postupnému vzniku nevzhľadného vodného kameňa, rôznych druhov škvŕn, napr. z hrdze, či soli. Taktiež odvracia vznik agresívnych a zdraviu škodlivých plesní. 

Iným plusom impregnovania býva, že sklenené plochy sú dlhodobo a dostatočne ochránené pred škodlivými vplyvmi UV žiarenia. Spoločnosť A SERVIS LIPKA poskytuje svojim zákazníkom na funkčnosť nanovrstvy GlasProtect záruku 2 roky, pričom garantuje jej stopercentnú účinnosť. Predpokladaná, technologicky plná životnosť a účinnosť takejto  aplikovanej vrstvy je však až 4 až 5 rokov.

Takže…

umývanie výkladovTakže ráno sme to mali so ženou v podstate veľmi ľahké. Obratom som do firmy A SERVIS zavolal a vysvetlil im, čo by sme v našom byte potrebovali urobiť. Telefonát bolo viac ako príjemný, keďže na druhej strane vládol milý úsmev, odbornosť a ochota vyjsť klientovi  maximálne v ústrety.

Podmienky, primeranú cenu aj termín sme si na druhý deň našli v mailovej schránke, a tak sme sa v sobotu – s prácou cez víkend nie je v Nitra okna, umývanie žiadny problém – tešili na finálnu etapu dokončovania nového bytu. Páni boli presní a sústredení, takže sa dali ihneď do práce. Keďže práca im išla od ruky, o pár hodín bolo po všetkom.

Okná…

umývanie presklenných stienOkná doslova svietili a celý byt sa premenil. Zamestnanci A SERVIS naniesli na okná ešte nano impregnáciu a začali sa baliť. Myslím, že sme s manželkou urobili dobré a naozaj správne rozhodnutie, lebo konečný výsledok bol viac ako presvedčivý, skrátka perfektný.

Manželka neodolala a dohodla sa, že firma A SERVIS LIPKA nám koncom roka umyje všetky okná na dome, keďže – ako sama povedala – takúto kvalitu proste nedá, ani keby mala štyri ruky. Mne neostávalo iba súhlasiť. Takto umyté a vyleštené okná som snáď ešte nikdy nevidel. Skúste to aj vy, stojí to za to!