Cena za čistenie kobercov?Asi teraz pôjdem trochu proti sebe a záujmom upratovacej firmy v ktorej už niekoľko rokov pracujem, ale zákazky niektorých našich klientov, a najmä ich bezprostredné príčiny, ma neprestanú prekvapovať. Občas by možno stačilo jeden jediný krok vynechať a problémy so znečistením koberca by vôbec nemuseli vzniknúť.

Pochopiteľne, každý sa rozhodujeme podľa seba a riešime si veci po svojom, no v istých prípadoch sa akosi nevypláca rezignovať na logický a dávno osvedčený postup, ale riadiť sa zdravým rozumom. Presne ako minule, keď nám vo firme zazvonil telefón a na druhej strane sa ozvala zákazníčka s vetou, že koberec má v dezolátnom stave a potrebuje našu pomoc.

Priznám sa, pri počutí slova dezolátny, teda niečo ako žalostný, smutný, vždy spozorniem a začínam sám so sebou hrať hru, ako sa ten chudák koberec do takejto situácie dostal. V tomto prípade ma klientka dokonale zmiatla, lebo príčinu poničeného koberca som tipoval v roztopašnej detskej hre alebo nešťastnej náhode pri stolovaní, či niečo podobné.

Prekvapenia sú však korením života a v tej deň som dostal dvojitú dávku. Pani, podľa hlasu išlo o dámu okolo päťdesiatky, sprvu nemala veľkú chuť popisovať, čo sa jej vlastne prihodilo. Žiaľ, čistenie koberca je občas malá alchýmia, a tak sa vyplatí od zákazníka získať zopár detailov, nech človek vie, čo ho pri čistení čaká a na čo sa má pripraviť.

Za roky práce vo firme A SERVIS LIPKA, s.r.o., čistenie kobercov Nitra, už totiž viem svoje a život ma naučil. Robím túto prácu nesmierne rád aj preto, lebo nie je len o kobercoch, ale najmä o ľuďoch, či ešte lepšie o ľuďoch a kobercoch. Takže aj v tomto prípade som potreboval informácie z prvej ruky. Nebola preto iná možnosť, ako na pani zatlačiť, nech sa môžeme zorientovať a pripraviť.

Ukázalo sa, že naša klientka je nadšená insitná umelkyňa…

Ukázalo sa, že naša klientka je nadšená insitná umelkyňa, ktorá dokáže z najrôznejšich nepotrebných starých vecí, stvoriť celkom nečakané a milé predmety. Skrátka, pani-hračička, plná nápadov a vtipných, tvorivých skratiek. Tvorí vraj bábiky z kusov vyradených látok, predmety zo skla, korálkov, papiera a dreva. Strihá, lepí, skladá a maľuje. Jednoducho, nadaná a tvorivá osobnosť, ktorá pri takejto činnosti relaxuje.ako odstrániť škvrny z koberca profesionálně

Ako sa vraví – povestné jadro pudla – bolo v tomto konkrétnom prípade spojené s darčekom pre najlepšiu kamarátku našej zákazníčky. Pani totiž mala poruke vyradenú, tvarovo atypickú fľašu, ktorú chcela zmeniť na modernú, farebne nápaditú, takmer solitérnu vázu.

Celá vec ale mala jeden háčik. Jej často používanú mini dielničku, ktorú mala zriadenú v pivnici, dočasne obsadili synove veci, určené na sťahovanie. Pani bola preto nútená značne improvizovať a je preto logické, že niekoľko detailov úplne nevyšlo.

Keďže ju tlačil čas a k priateľke…

Keďže ju tlačil čas a k priateľke sa chystala s blahoželaním už o dva dní, rozložila sa v obývačke, kde je najlepšie svetlo, má tu dostatok miesta a pri otvorenom balkóne toľko necítiť ostrý pach lepidla, farieb a iných chemických radostí. Prirodzene všetko okolo stola poodťahovala a na koberec položila kusy kartónu a veľký starý igelit.

Podľa jej slov sa jej tie všetky opatrenia zdali primerané, takže si v pokoji pripravila fľašu, modelársku striekaciu pištoľ, farby, lepidlo a celé more ostatných maličkostí, aby pre svoju kamošku stvorila – zo srdca – netradičnú, originálnu hand-made vázu. Remeselné skúsenosti s podobnou prácou mala, a tak nechala pracovať už len fantáziu.

Klientka sa na sekundu odmlčala. Bolo cítiť, že sa jej akosi nechce pokračovať, a tak som jej pomohol. Sklamali vás farby, lepidlo alebo zafungovala nešťastná náhoda? Žena sa mojej narážky chytila a použila posledné slovo – náhoda. Keď bola s prácou hotová, vzhľad novej vázy ju potešil do tej miery, že si v duchu plánovala urobiť niečo podobné aj pre seba.

Ako vytepovať koberce s dlhým vlasom?Akonáhle však z koberca odstránila všetky poukladané kartóny a našuchorený igelit, ostala v úplom šoku. Farba, či skôr niečo ako farebná hmla, ktorú pri práci zvykne produkovať modelárska pištoľ, pokryla časť koberca tak výrazne. Výrazne, že tú mapu, pripomínajúcu tisícky farebných makových zrniek, bolo možné pozorovať už od dverí miestnosti.

Hrôza a des, skonštatovala náhle…

Hrôza a des, skonštatovala náhle do telefónu žena, pri spomienke na svoj koberec zafŕkaný farbami. No, tak to vám, aj keď skutočne nerád verím, milá pani. Pokojne však počítajte s účinnou pomocou našej firmy A SERVIS LIPKA. Máme dostatok skúseností a vieme, ako si poradiť aj s takýmito nepríjemnými prekvapeniami.

Pani si s úľavou vydýchla a vzápätí mi položila nečakanú otázku, čo bude na vyčistenie toho koberca lepšie. Kamoška jej včera večer poradila, že extrakčná metóda je super postup, sama ju doma už veľa ráz využila. No tiež sa dozvedela, že naša upratovacia spoločnosť čistí koberce trochu iným systémom, aj preto by sa chcela vo veciach zorientovať, nech si ten koberec zachráni a nemá zbytočné výčitky svedomia.

Dal som našej klientke jasne najavo, že všetky súvislosti spojené s obidvoma metódami čistenia jej rád popíšem a objasním, lebo je to i v záujme firmy A SERVIS LIPKA. Zároveň som vyslovil osobné presvedčenie, že si z tej ponuky vyberie to najlepšie, keďže určite ocení kvalitu, precíznosť a dlhodobý výsledok.

Takže, poďme na to, nech nás čas neohovorí…

Takže, poďme na to, nech nás čas neohovorí. Extrakčné čistenie koberca je na trhu roky a jeho základný kameň je v tom, že obsluha tepovača – odborne extraktor – vpraví do koberca roztok teplej vody a čistiaceho chemického roztoku tak, aby sa začala uvoľňovať všetka usadená špina a iné nečistoty. Stroj následne pomôže vytvoriť bohatú penu, ktorá celý proces čistenia uľahčuje a urýchľuje.Hĺbkové Čistenie Kobercov a sedačiek

Akonáhle vyprší čas, počas ktorého chémia urobí všetko potrebné, môže sa začať s postupným vysávaním vyčistenej plochy. Tu sa uplatní opäť tepovač, ktorý len stačí prepnúť do polohy sania a koberec sa zbaví zvyšnej peny a všetkých uvoľnených nečistôt. Systém tepovania má na našom trhu pomerne veľkú tradíciu. A je stále u zákazníkov obľúbený, pričom ho použitie novej techniky celkovo zefektívňuje.

Vzhľadom k tomu, že táto metóda je pri čistení využívaná už celé desaťročia, nevyhýbajú sa jej isté systémové nedostatky, ktoré plynú predovšetkým z technologickej zastaranosti a celkovo nižšej účinnosti. Nakoniec, nejde o nič dramatické. Mnoho technických zariadení, systémov alebo metód, čas postupne nahlodá a morálne znevýhodní. Extrakčný spôsob čistenia sa tomuto zákonitému trendu tiež nevyhol.

Na počudovanie je jedným z jeho hlavných problémov prvok…

Na počudovanie je jedným z jeho hlavných problémov prvok, ktorý je pre čistenie kľúčový, a tým je voda. Počas práce sa do koberca logicky dostane určitý objem vody a vlhkosti, keďže bez nich nie je možné dosiahnuť očakávaný výsledok. Nízka učinnosť a priemerný výkon sacieho zariadenia je potom príčinou, že po vyčistení ostáva v štruktúre koberca značné množstvo zvyškovej vlhkosti.

Jedinou cestou, ako sa jej účinne a natrvalo zbaviť je postupné vysušenie, ktoré však trvá až niekoľko hodín. V závislosti od konkrétnych podmienok môže ísť dokonca o tri až deväť hodín, čo je dosť. Prirodzene, že tento fakt celý proces čistenia technologicky neúmerne predlžuje a pre klienta sa tak stáva značne nekomfortný.

Sušenie má však aj ďalší, takpovediac sekundárny problém. Nečistoty uvoľnené pôsobením vody a chémie, popisovaná extrakčná metóda, žiaľ, neodstráni úplne. Dostanú sa síce až na povrch, ale tu sa nečakane uchytia, čo na suchom koberci vytvára nevzhľadné škvrny a fľaky.

Tepovanie sedačiek a gaučovZákazník je preto z takéhoto kobera plným právom rozladený a nespokojný. Žiaľ, opäť ide o dôsledok málo efektívnej a dnes už zastaranej metódy čistenia. Ktorá už jednoducho nestačí na moderné a technologicky oveľa vyspelejšie prístupy.

Samozrejme, podotokol som vzápätí – náležite a sebaisto – že takýto systém čistenia ponúka práve naša upratovacia spoločnosť A SERVIS LIPKA. Pre koberec každého zákazníka sa tak stáva prostriedkom k výbornému, viac-menej očakávanému výsledku a jeho trvalej spokojnosti s našimi službami.

Pani sa do slúchadla badateľne…

Pani sa do slúchadla badateľne, či skôr citeľne pousmiala a s istou dávkou, takmer neodolateľnej detskej zvedavosti, moje slová okomentovala očakávanou vetou – tak už teda hovorte, vážený pane a presvedčte ma. Nie je nič jednoduchšie, priznal som a začal.

Naša spoločnosť už roky využíva špičkový systém čistenia kobercov, ktorý sa v praxi nielen plne osvedčil, ale ktorý prináša skvelé ohlasy. Napokon desiatky a stovky kladných poďakovaní, recenzií a rôznych odporúčaní, ktoré môžete nájsť na webe, svedčí o mojich slovách celkom jednoznačne a presvedčivo.

Podstata našej metódy tkvie v technicky vyspelých strojoch, unikátnej a jedinečnej čistiacej chémii a skúsených, perfektne vyškolených zamestnancoch. Prirodzene, že tento trojitý zásah by nebol nikdy kompletný bez nášho profesionálneho prístupu, dávky empatie a ochoty urobiť pre nášho klienta všetko potrebné, aby bol s výsledkom práce nanajvýš spokojný.

Postupujeme teda nasledovne. Vôbec prvým krokom je aplikovať do hĺbky koberca špeciálnu chemickú látku od nemeckej firmy Bosch RTS. Neoceniteľnú pomoc nám v tomto smere poskytuje osvedčený a praxou preverený vysokovýkonný kotúčový stroj s rotačnými kefami.

Špeciálna čistiaca kozmetika firmy Boch RTS je však popri svojej výnimočnej účinnosti, tiež i veľmi šetrná, takže koberec nijako nepoškodí, ani neznehodnotí. Budem trochu osobný a prezradím vám, že za dlhé roky mojej praxe sa mi ešte ani raz nestalo. Žeby uvedená chémia, akýmkoľvek spôsobom, poznačila alebo pozmenila kvalitu čisteného koberca.

Chemické látky, koncentrované v podobe hustej peny…

Chemické látky, koncentrované v podobe hustej peny, dokážu z koberca uvoľniť všetky druhy nečistôt, ale aj zdraviu škodlivé alergény, roztoče a mikroorganizmy. Navyše celú plochu koberca dokonale vydezinfikujú, čo iné spôsoby a metódy čistenia nedokážu. Zákazník tak od nás dostáva nielen perfektne vyčistený koberec, ale tiež koberec, ktorému sa po stránke hygieny a zdravotnej nezávadnosti nedá vytknúť ani to najmenšie.Tipy a triky na čistenie kobercov

Akonáhle skončí táto prvá, dôležitá fáza, naši skúsení a zohratí zamestnanci môžu začať s vysávaním vyčistenej plochy. Hneď na úvod popisovania tejto fázy čistenia, som našej milej pani klientke naznačil, že vysávanie s visačkou spoločnosti A SERVIS LIPKA má trochu iné parametre, ako vysávanie spojené s bežným domácim upratovaním.

Stroj, ktorý dennodenne používame môže pri prvom, letmom zoznámení u klienta vzbudzovať značný rešpekt. Očividne masívny, aj pre chlapa dosť ťažký a nabitý extrémnou energiou. Prirodzene, trojica motorov dáva jeho extrémnu saciu silu najavo každému zákazníkovi.

Výnimočná sila vysávača…

Výnimočná sila vysávača následne zabezpečí, že čistený koberec celkom ľahko zbavíme zvyšnej chemickej peny. Pochopiteľne so všetkými uvoľnenými nečistotami, zašlou starou špinou, ale aj roztočmi, alergénmi a ostatnou mikroskopickou faunou, ktorá zdraviu žiadneho človeka neprospieva. A to ešte nie je všetko, prosím.

Tri motory uložené v mohutnom stroji, majú totiž v sebe toľko energie, že popri spomínanej nečistote v pohode zvládnu aj zvyšnú nasiaknutú vodu a neželanú vlhkosť. Takže po skončení vysávania býva ošetrený koberec takmer suchý a zákazník ho môže začať normálne využívať.

Ďalej je už tento príbeh – myslím, že pre obe zúčastnené strany – skôr príjemný. Naša pani sa s nami -ešte v tej samej chvíli – dohodla na čistení jej farbami postriekaného koberca. Doladili sme už teda len termín a čas a o tri dni, v plnej poľnej, stáli pred dverami jej bytu.

Farby na koberci urobili svoje…

čistenie kobercov, sedaček, čalúneniaFarby na koberci urobili svoje, ale skúsenosť mi našepkávala, že nejde o žiadnu pohromu, ktorú s metódou hĺbkového strojového čistenia nezvládneme. Napokon, pani mi vzápätí položila takmer podobne sformulovanú otázku. S čistým svedomím som jej preto odpovedal, že to celkom určite zvládneme.

Keďže čas je pre každého z nás nesmierne drahou komoditou, bez váhania sme sa do čistenia koberca pustili. Všetko išlo podľa plánu, bez väčších problémov alebo prestojov, takže po hodine sme už končili, čo pani klientka privítala s veľkou úľavou.

Na mieste, kde ešte pred pár desiatkami minút ležala nepekne rozfúkaná, dramaticky pôsobiaca farba, teraz nebolo ničovaté nič. Koberec získal svoj pôvodný vzhľad, pôsobil krásne sviežo, čisto a celá miestnosť navyše jemne voňala.

Domáca pani stála…

Domáca pani stála nad „miestom činu“ a po tvári sa jej rozlieval spokojný, široký úsmev. S dobrou náladou sa nám nezabudla nadšene pochváliť s jej dokončenou vázou. Úprimne musím priznať, že fľaša-váza bola naozaj originálna a farebne veľmi pôsobivá.Tepovanie, čistenie kobercov a čalúnenia

Mňa však s kolegom tešilo, že sa nám a našej firme A SERVIS LIPKA opäť podarilo dodržať dané slovo. Účinne sme pomohli vyriešiť klientovi jeho problém a dokázali, že hĺbkové strojové čistenie momentálne patrí k technologickej špičke, ktorá sotva nájde konkurenciu. Ktovie, možno aj kdesi tu je dôvod, prečo mám svoju prácu stále rád a každý deň ma baví.