čistenie betónových podláhMnoho ľudí, ktorí majú doma alebo vo firme podlahy, nedá na ne dopustiť. Praktické, trvácne odolné, ľahko udržiavateľné – takmer bez starostí. S takýmito názormi sa dá len súhlasiť a mať radosť aj za iných. Podlaha disponuje naozaj radom skvelých výhod a napríklad oproti kobercu sú myšlienky spojené s jej údržbou podstatne menej časté.

Podľa slov niektorých majiteľov stačí podlahu len sem-tam povysávať, raz za čas prejsť vlhkým mopom, prípadne z nej odstrániť výraznejšie nečistoty. Samozrejme, že ľudia v obecnosti radi zjednodušujú, no v zásade sa dá pochopiť, aké výhody podlahy poskytujú. A keď majiteľ na výbere a kvalite podlahy nešetril, môžu byť jeho slová blízke k pravde.

Tak, či onak, podlahy modelujú priestor okolo nás a zásadným spôsobom otvárajú dialóg medzi človekom a interiérom. Koniec-koncov sú výrazom vkusu a životnej filozofie majiteľa.

Napriek estetickým kvalitám, dizajnu a celkovému charakteru, musí každá podlaha spĺňať aj prísne materiálové aj technické parametre.

Práve…

čistenie drevených podláhPráve tieto vlastnosti by mali byť tými, ktoré každej podlahe umožňujú s úspechom zvládať všetky – nie práve jednoduché – nároky bežnej, každodennej záťaže, ale s prehľadom a istou rezervou zvládnuť aj celkom nepredvídané ataky rôzne silnej nárazovej záťaže.

V tomto smere má trh pre zákazníka pripravených veľké množstvo možností a riešení, ktoré mu umožňujú vybrať si podlahu podľa svojich predstáv, nárokov a želaní. Najrôznejšie druhy materiálov, dezénov, vzorov, či veľkostí, pestré možnosti povrchových úprav, technických foriem inštalácie a tak ďalej a tak podobne. Všetko je len vecou financií, vkusu a účelu.

Napriek týmto „dobrým správam o svete podláh,“ nám každý seriózny odborník opäť pripomenie, že pravidelná údržba a ošetrovanie ich povrchu sa týka každého typu a druhu podlahy, a to bez ohľadu na konkrétny materiál z ktorého boli vyrobené alebo priestor v ktorom sú umiestnené.

Medzi…

čím vyčistiť podlahuMedzi odborníkov, či odborné a profesionálne firmy, ktoré tento názor jednoznačne zdieľajú a potvrdzujú, patrí aj upratovacia a čistiacia spoločnosť A SERVIS LIPKA, s.r.o. Podlahám a ich údržbe sa spoločnosť venuje už viac ako dvadsať rokov, a tak sa dá o jej odbornej kompetencii v tejto oblasti sotva pochybovať.

Aj z jej pohľadu sa klienti dosť často a nepríjemne mýlia, keď nepredvídavo predpokladajú, že podlaha vlastne ani dajaký špeciálny druh opatery nepotrebuje. Slúži predsa spoľahlivo celé roky, a pritom ju vlastne stačí udržiavať „len na pol plynu.“ Keďže na takéto tvrdšie  zaobchádzanie bola viac-menej skonštruovaná. 

Povedané trochu poeticky, takéto predstavy sú tak trochu mýtom, ktorý má pomerne hlboké korene, a preto sa s ním bojuje o to ťažšie. Aj naša podlaha si vyžaduje odbornú opateru a pravidelné ošetrovanie, keďže na ňu kladieme pomerne vysoké estetické aj technické nároky. Alebo povedané inak a bez zahmlievania – na svete nie je zadarmo celkom nič, ani dlhodobá kvalita, materiálová stálosť a dokonalá funkčnosť podlahy.

Ak máme…

ako vyčistiť podlahuAk máme v domácnosti, či firme naozaj materiálovo kvalitnú a precízne položenú podlahu, jestvuje veľký predpoklad, že bude spoľahlivo a korektne slúžiť dlhý čas. No každý odborník alebo špecialista – nesporne a jedným dychom – svojmu klientovi potvrdí, že technologicky správne a pravidelné čistenie akejkoľvek podlahe a jej životnosti len prospejú.

A tak by sa pri udržiavaní každej podlahy mala dodržiavať jedna nemenná a nesmierne dôležitá požiadavka. Znie celkom prosto: povrch akejkoľvek podlahy by sa nemal začať čistiť neznámymi, neoverenými a chemicky neurčitými prostriedkami.

Tu možno nájsť jeden z kľúčových dôvodov. Prečo odborníci pohybujúcici sa okolo podláh svojich klientov trpezlivo upozorňujú, aby sa nesnažili pri čistení zbytočne ušetriť a nekupovali lacné chemické čistidlá, ktoré môžu proces údržby nečakane a tvrdo poznačiť.

Keď…

prípravky na čistenie podláhKeď použijeme osvedčené slovné spojenia, dá sa k danej téme povedať, že šetriť na nesprávnom mieste je spoľahlivou cestou, ako zaplatiť podstatne viac, pričom už neplatíme za kvalitu. Asi by sme si mali priebežne propomínať, že podlaha je svojim spôsobom investícia, ktorú je potrebné adekvátne ošetrovať, a nie vystavovať zbytočnému riziku.

Potvrdzuje sa tak známa vec, že drvivá väčšina moderných podláh má v sebe zakódovanú akúsi technologickú vlastnosť, že v prípade laického, necitlivého, či priamo neodborného zásahu, prejavia sklony k mechanickému alebo chemickému poškodeniu.

Je preto nad slnko jasnejšie, že mnoho druhov podláh vyžaduje, aby sa im pri hĺbkovom čistení a pravidelnej údržbe venovala špeciálna profesionálna starostlivosť. A nejde pritom len o využitie moderných čistiacich metód, špičkovú techniku a technológiu. Ale najmä o skúsených, profesne zdatných odborníkov. Ktorý svojej práci dokonale rozumejú.

Spoločnosť…

fluatace podlahySpoločnosť A SERVIS LIPKA preto pri svojich zákazkách využíva služby neúnavne výkonného a spoľahlivého jednokotúčového stroja. Toto preverené technické zariadenie pomáha vyčistiť podlahu hĺbkovo, ale tiež detailne. Čistenie začína dôkladným vydrhnutím celej plochy, vždy s výdatnou pomocou účinnej, no šetrnej čistiacej chémie.

Vzápätí nasleduje druhá fáza tohoto technologického procesu, ktorou je použitie extra silného, a šetrného vysávača. Práve vďaka jeho energii sa pracovníkom firmy A SERVIS darí úspešne odstraňovať všetky uvoľnené i zachytené nečistoty, až do hĺbky podlahy zájdenú a zašlapanú špinu, ale tiež všadeprítomnú, značne nepríjemnú mastnotu. 

Práve pri vysávaní sa povrch podlahy účinne zbavuje prebytočnej vody, ktorá po dôkladnom vydrhnutí ostala na ploche. Pracovníkom A SERVIS v tejto činnosti pomáha špeciálna, ale vcelku jednoduchá úprava vysávača. Sú to flexibilná hubica a pružné gumené lišty. Ktoré zbytky špinavej vody z podlahy šikovne odstránia.

Po skončení…

voskovanie podláhPo skončení fázy vysávania má tak klient podlahu, ktorá už disponuje parametrami hygienicky čistého a vydezinfikovaného povrchu. Používaný technologický postup ale káže, aby sa podlaha umyla ešte raz, no iba čistou vodou. Zabezpečuje sa tak neutralizácia povrchu podlahy pred účinkami zvyškov chemického čistidla, ktorým sa plocha vydrhla. 

Po tomto finálnom a poslednom umytí sa čistá podlaha nechá dostatočne vyschnúť. V tejto súvislosti sa patrí ešte raz pripomenúť, že firma A SERVIS používa pri čistení podláh jednokotúčový stroj, ktorý je v tejto oblasti služieb chápaný ako zariadenie, ktoré dokáže kvalitne a účinne realizovať nielen celkové, ale aj detailné čistenie.

V zásade ide o veľmi výkonný, obzvlášť spoľahlivý stroj s pracovnou hmotnosťou zhruba päťdesiat kilogramov. Počas svojej pracovnej činnosti prevažne využíva výrazný prítlak smerujúci na samotný čistiaci kotúč, ktorý má pracovný priemer zhruba 45 centimetrov a zvládne tak rádovo vyčistiť veľké plochy za primerane dlhý čas.

Odborníci…

renovácie podláhOdborníci firmy A SERVIS, ktorí s týmto jednokotúčovým strojom dlhodobo pracujú sú v každom smere veľmi skúsenými profesionálmi, takže proces čistenia prebieha na vysokej technologickej úrovni a vždy v mimoriadnej kvalite.

Zopár dôležitých poznámok k používaným chemcikým čistidlám. Firma A SERVIS LIPKA ošetruje podlahy s použitím zásaditej chémie. Ak sa použije chemická látka s kyslým charakterom, ide o čistenie povrchu podláh, ktoré boli v priestore stavebných prác. Takže ich znečistenie má veľmi špecifickú chemickú povahu.

Pokiaľ ide o spomínané kyslé chemické prípravky, mimoriadne dobre sa hodia na likvidáciu zvyškov vápna, cementu alebo iných stavebných nečistôt. Na druhej strane sa s kyslým čistidlom nemá zásadne pracovať pri čistení podláh z prírodného kameňa. Jestvuje totiž vysoké riziko, že účinky kyslej chémie by kameň značne poškodili.

Obdobne…

čistenie mramorových podláhObdobne prísne technologické pravidlá platia i pri čistiacich kartáčoch a kotúčoch. Typy kartáčov, ktoré sú pri použití nielen vysoko účinné. Ale voči každej podlahe adekvátne šetrné. Bývajú v spoločnosti A SERVIS LIPKA otázkou špeciálneho výberu a odborných znalosti.

Teraz trochu z inej strany. Mnoho zákazníkov firmy A SERVIS LIPKA sa často sťažuje, že vybraná upratovacia firma im síce podlahu vyčistí, no výsledok nezodpovedá očakávaniam. Povrch takto vyčistenej podlahy býva na dotyk skôr drsný, pomerne nevzhľadný a na mnohých miestach aj mechanicky, či chemicky poznačený.

Naša firma A SERVIS LIPKA svojim zákazníkom garantuje, že pri použití výkonného kotúčového čistiaceho stroja a špeciálnej, obzvlášť šetrenej chémie s ktorými pracujú jej špecialisti, k žiadnemu poškodzovaniu ošetrovanej plochy nedochádza.

Vysokoúčinné…

čistenie podláh v domácnostiVysokoúčinné štetinky kvalitných kartáčov sú pre potreby strojového hĺbkového čistenia dokonale funkčné, a to v každom smere. Ich krúživý, sústredený pohyb nijako nezaťažuje povrch čistenej podlahy, tým skôr, aby ho dajako nečakane poškodzoval. Aj to je dôkaz, že čistenie podlahy skutočnými profesionálmi vie ponúkať len dobré a lepšie výsledky.

Kľúčovou položkou každej čistej podlahy býva jej odborné navoskovanie. Spoločnosť A SERVIS LIPKA realizuje tento nevyhnutný krok v procese tzv. fluatácie. Počas neho sa potom pravidelne dosahujú výnimočné finálne parametre celého procesu čistenia, integrálne spojené s hĺbkovo ošetrenou a dokonale vydezinfikovanou podlahou.

Postup? Na suchú, precízne ošetrenú podlahu špecialisti spoločnosti A SERVIS systematicky nanesú unikátny priemyselný polymér, pričom využívajú služby špeciálneho stroja. Plocha podlahy sa pri tomto overenom systéme navoskuje mimoriadne odolným a kvalitným chemickým voskom.

Aby…

čistenie liatych podláhAby celá podlaha ostala čo najdlhšie lesklá a odolná voči namáhaniu, firma tento dôležitý krok odporúča všetkým svojim zákazníkom. Vosk, či  polymér následne spoľahlivo zaistí, že sa vyčistená podlaha sa nebude rýchlo znečistovať a na veľmi dlhé obodbie si zachová vzorovo žiarivý vzhľad. 

Spoločnosť A SERVIS LIPKA ošetruje podlahy pololesklým alebo matným voskom, keďže sa výnimočne osvedčili. Ich výhody a funkčnosť trvale oceňujú početní zákazníci. Ošetrená podlaha si vďaka nanesenej vrstve ochranného vosku uchová oveľa dlhšie čistotu a pre samotného majiteľa bude aj vysoko bezpečná.

Tento polymér ale zákazníkom ponúka aj ďalšie výhody. Všetkým druhom podlahy zabezpečuje optimálnu elasticitu a náležitý protišmykový efekt. Vďaka vrstve vosku sa podlaha ľahko nepoškriabe, pričom ostane nadlho krásne lesklá. Spomínaný protišmykový efekt potom zvyšuje bezpečnosť jej každodenného používania.

Vyčistená…

čistenie priemyselných podláhVyčistená podlaha sa v našej firme A SERVIS voskuje dvakrát až trikrát. Dôvodom je snaha, vytvoriť na povrchu kompaktnú, nanajvýš odolnú vrstvu, ktorá technologicky a fyzikálne zabezpečí nielen spomenutú protišmykovosť a pružnosť. Ale taktiež účinne a spoľahlivo ochráni novodosiahnutý vzhľad celej podlahy.

Z pohľadu zakonzervovania podláh voskom, tak vo firme využívame kvalitný vosk nemeckej proveniencie. Konkrétne ide o veľmi oceňovanú značku PKD. Ktorá na trhu predstavuje odolný, progresívne fungujuci typ polyméru s radom praktických výhod. Ktoré sú pre zákazníka jasným prínosom.

Väčšina klientov si pochvaľuje, že vyčistená podlaha, navoskovaná polymérom PKD, sa oveľa lepšie udržiava a leští.  Navyše, na jej povrchu nevidno veľa nepekných stôp a otlačkov

bosých nôh, ktoré vedia celkový dojem z čistej podlahy spoľahlivo pokaziť.

Jedna…

cenník čistenie podláhJedna z nedávnych zákaziek bola a je, jasným dôkazom, že preverný systém čistenia podláh našou spoločnosťou Umývanie, čistenie podláh, funguje ako mimoriadne spoľahlivý, vo výsledku precízny a pracovne vysoko funkčný.

Oslovila nás firma, ktorá sa venuje výrobe a distribúcii kancelárskych potrieb. Má vraj vo svojej v predajni aj v dielňach značne zanedbané podlahy, keďže sa tento krok kvôli množstvu práce stále odkladal a nebola k nemu ani veľká odvaha.

Firma…

čistenie podláh cena z m2Firma aj ich shop fungujú šesť dní v týždni, a to často až do večera. Ošetriť podlahy počas výroby alebo s množstvom zákazníkov v predajni nevideli ako príliš schodné. Radi sme však ich objednávku prijali a vyšli im maximálne v ústrety. Dohodli sme si spolu večerný termín, a to na sobotu, plus všetky podmienky a financie.

Po zhruba týždni dali naši dvaja pracovníci ich podlahy za pár hodín do poriadku, takže vyzerali ako nové. Vedenie firmy s kancelárskymi potrebami bolo spokojné. Nielen preto, že výsledok čistenia bol vysoko nad ich očakávaniami. Ale aj kvôli prístupu firmy A SERVIS LIPKA k celej zakázke, použitej metóde a našej ochote pomôcť klientovi v každom smere.

cena čistenie podláh