Neviem, aké skúsenosti so susedmi máte vy, ale ja som sa dlhé roky nemohol sťažovať. Žil som sám, navyše v paneláku, ale okrem niekoľkých drobných úletov, ktoré sa jednoducho pritrafia, som mal skôr pocit, že je to viac ako príjemné bývanie.

No a potom…

cena odstránenie graffitiNo a potom zasiahol osud a život samotára mi skrížila moja dnešná žena. Pravdu-povediac, veľmi som sa sťahovať nechcel, lebo v dome sa mi žilo dobre, všetko tu bolo po ruke. Žena si však nevedela predstaviť, ako s v tom malom dvojizbáku pomestíme traja, časom aj viacerí. Samozrejme, argumenty to boli nepriestrelné, a tak sa začalo s hľadaním nového bývania.

V jednom smere sme to mali ľahké, keďže novostavba nás nelákala, a tak sme pátrali po byte, či dome, kde už cítiť roky a ruky človeka. Iste, dajaký čas nám to trvalo, ale napokon sa všetko podarilo a my sme mali neopísateľný pocit, že to najväčšie bingo na svete práve dostalo meno – náš prvý spoločný byt. Bol to dom, či skôr domec, v širšom centre mesta, ktorý bol kedysi súčasťou robotníckej kolónie. Dnes však všetky tieto domy, resp. štvrť, dostali punc skvelého bývania na parádnom mieste. Skrátka sme mali ohromné šťastie, keďže získať strechu nad hlavou v tejto fajnej lokalite bol naozaj dar rovno z neba.

Dokonca…

Dokonca neboli potrebné ani žiadne veľké stavebné zásahy, takže sme sťahovali takmer za chodu. Ešte sa predsa len chvíľu vrátim k téme susedov. Nakolo domu žili zväčša mladé rodiny, aj keď sa našli aj staršie páry, takže na ulici bol skôr pokoj, a často lenivý kľud.ako odstrániť graffiti Jediní, ktorí tu občas spôsobovali rozruch boli dvaja bratia, ktorí žili v treťom dome od nás. Radi sa zhlukovali, najmä večer, so svojou partičkou, lomozili aj hlboko po polnoci a tvárili sa, že im patrí nielen táto štvrť, ale snáď celé mesto. Proste, chalani sťažka zápasili s pubertou, ktorá ich ale stále na hlavu porážala a držala pod krkom.

V zásade mi…

V zásade mi to bolo jedno, keďže to čaká každého. Tento môj – čo s tým narobím – príliš liberálny pohľad na nespratnú partičku sa však jedno pekné ráno nadobro vyparil, a zrejme sa ani nikdy ku mne nevráti. Vyšiel som vtedy pred dom a chcel nastúpiť do auta. To, čo som v tom okamihu videl, mi vzalo nielen slová, ale aj dych. Celá jedna strana ulice, teda domov, kam patril aj ten náš, bola postriekaná čiernou a striebornou farbou, pričom tých niekoľko slov, ktoré nápis tvorilo, slušní ľudia na verejnosti nepoužívajú.

Nechám…

Nechám teraz bokom vinníkov, aj to, ako sa na nich prišlo, i povinnosť ich rodičov zaplatiť náklady za čistenie všetkých fasád. Firma, ktorá domy čistila urobila síce svoje, no viacerí sme spokojní neboli. čím odstrániť graffitiGraffiti na veľa miestach presvitalo, fasády vyzerali nepekne a nervozita v ulici stúpala, pretože domy z diaľky vyzerali ako vybývané. Raz večer však vo mne naplno buchli sadze, a tak som začal intenzívne pátranie po šikovnej firme, ktorá tie prekliate graffiti pošle expresne na onen svet a nám dopraje skutočne čisté fasády a príjemný pocit z bývania.

A tak som…

A tak som na webe naplno browsoval a hľadal kvalitu, ústretovosť a naozaj profesionálny prístup. Nepredpokladal som, že to pôjde tak rýchlo, lebo ako plynuli minúty. Čoraz častejšie sa predo mnou vynáralo meno upratovacej a čistiacej firmy A SERVIS LIPKA. Spoločnosť mala veľa kladných recenzií, spokojných odkazov, recenzií a poďakovaní od rôznych klientov.najlacnejšie odstránenie graffiti Rôzne spoločnosti, sociálne zariadenia, domácnosti a kadejaké inštitúcie boli nanajvýš spokojné nielen s odvedenou prácou. Ale aj serióznym prístupom, finálnou kvalitou a celkovou firemnnou kultúrou.

V pracovnom…

V pracovnom živote som vždy vyznával a vyznávam profesionalitu, a tak ma tieto výsledky hľadania tešili. Koniec-koncov potrebných informácií bol na webe kopec, takže sa dalo celkom ľahko odvodiť, že pôjde o spoločnosť, ktorá si dokázala vybudovať u zákazníkov skvelé meno a veľký odborný kredit vlastným úsilím. Aj preto nebolo nijako ťažké zistiť, že firma A SERVIS LIPKA má vo svojom portfóliu skutočne rôzne druhy upratovacích a čistiacich služieb. Pričom medzi nimi jasne figuruje aj oblasť odbornej prevencie, čistenia a likvidácie graffiti. Spoločnosť sa už roky venuje ich úspešnému odstraňovaniu, realizuje antigraffiti nátery a nástreky.

prípravky na odstránenie graffitiOkrem…

Okrem týchto povzbudzujúcich správ som zistil, že v A SERVIS-e dlhodobo organizujú a realizujú program pod názvom Systém čistých budov. Zahŕňa nielen úspešnú a účinnú prevenciu, či kvalitnú antigraffiti ochranu. Ale tiež unikátny proces flexibilného odstraňovania nových graffitov, a to podľa konkrétnych zmluvných podmienok. Preverenú, oceňovanú metódu čistenia a ochrany fasád spečatili úspešné roky praxe. Aj napriek tomu, firma A SERVIS LIPKA neustále vylepšuje svoje originálne know-how, posúva hranice kvality. Využíva najmodernejšiu techniku a unikátne chemické prípravky. A samozrejme, že v prvom rade stabilne vsádza na svojich odborne vyškolených, skúsených špecialistov. Bez ktorých mi technika ani chémia nič nezmohli.

Firma…

Firma si počas dlhého obdobia svojej profesionálnej činnosti osvojila mnoho dôležitých zásad a technologických východísk, ktoré je pomáhajú dosahovať tie najlepšie výsledky. Niekoľko príkladov za všetky ostatné. Pri čistení prírodných materiálov akými sú napríklad žula, mramor, či kameň, sa agresívna sprejová farba dokáže dostať do samotnej štruktúry nerastu. kvalitné odstránenie graffitiNajlepším riešením tejto situácie býva špecializovaná firma, ktorá zvládne takto poničenú plochu citlivo a odborne ošetriť. Povrch sa musí postupne kryštalizovať, ergo vrchnou vrstvou sa po čase opäť stane čistý, pôvodný kameň.

 

Alebo…

Alebo iný príklad. Ak sa čistí klasická fasáda alebo štruktúrovaná omietka, treba počítať s tým, že sa popritom odstráni i časť pôvodnej fasádnej farby.kto odstráni graffiti Graffiti sa v tomto konkrétnom prípade pri čistení maximálne zjemní, a to až na úroveň tieňa. Ošetrené miesto je potom zatreté podobnou alebo už vopred namiešanou farbou.

Stáva sa, že klient sa po prvom rozčúlení a šoku rozhodne graffiti zlikvidovať rýchlo a na vlastnú päsť, teda bez odbornej konzultácie. Chybou však je, že takto prekrytému grafffiti netrvá príliš dlho, aby sa opäť vynorilo. Takže jedinou cestou, ako sa tejto vizuálnej pliagy zbaviť je priama a účinná pomoc skutočných profesionálov.

V tejto…

V tejto súvislosti sa treba zmieniť o niektorých ďalších detailoch. Technológia firmy A SERVIS nedovoľuje čistenie v prípade, ak vonkajšia teplota klesne pod 10 stupňov. Aj preto býva naj riešením účinná antigraffiti ochrana, ktorá sa stáva nepriestupnou bariérou proti novým pokusom sprejerov. Špeciálny náter fasádu chráni aj pred bežným znečisťovaním plynúcim z ovzdušia, pričom takejto špine zabráni, aby prenikla rovno do steny.odstránenie graffiti z fasády Ešte jeden zaujímavý detail. Spoločnosť A SERVIS LIPKA v rámci programu Systém čistých budov, poskytuje klientom nielen účinné a jednorázové odstránenie graffitov. Či kvalitný antigraffitový náter.

Ale promptne zrealizuje akútnu údržbu poškodených plôch. Uvedený systém prevencie a čistenia sa na trhu skutočne osvedčil a je mimoriadne úspešný. Iba pre ilustráciu. Ak bola už vyčistená fasádu ošetrená antigraffiti náterom. Dalšie čistenie bude stáť zákazníka podstane menej, ako prvé ošetrenie postihnutej plochy.

Niečo…

Niečo málo k samotnému procesu nanášania antigraffiti náteru. Antigraffiti náter AGO je možné naniesť na rôzne druhy povrchov, vrátane plastov. odstránenie graffiti z betónuPri hladkých povrchoch sa zvyknú nanášať tri vrstvy. Ak však ide o nerovné, pórovité fasády, treba tento odborný postup zopakovať šesť až dvanásť ráz. Spomínané služby spoločnosti A SERVIS sa hodia najmä pre fasády na budovách, ktoré sú sprejermi často napádané. Na druhej strane predstavuje tento náter veľmi účinnú a vysoko spoľahlivú ochranu fasád v blízkosti diaľnic alebo frekventovaných cestných ťahoch.  Ak spoločnosť A SERVIS LIPKA zrealizovala u zákazníka popisovaný antigraffiti AGO náter. Automaticky vzniká zmluvná záruka, že na danom mieste v Českej republike, na Slovensku alebo v Rakúsku, bude nové graffity zlikvidované do dvoch týždňov. Ukázalo sa, že ak sa graffiti odstránia rýchlo, sprejeri zistia, že ich snaha sa nevpláca a odídu inam.

Krátko…

Krátko a celkom otvorene. Keď som na na webe dopracoval k týmto finálnym informáciám, bolo mi jasné, že oslovím práve firmu

Čistenie, odstraňovanie grafitov.odstránenie graffiti z betónu Dostatočne ma presvedčila nielen dlhoročná tradícia a kvalita poskytovaných služieb, veľmi sympatický profil samotnej firmy a jej prístup ku klientom. Ale najmä zmysluplná a správna myšlienka, že zákazník má stáť v centre diania a všetko by sa malo „točiť“ iba okolo neho. Stalo sa potom celkom logicky, že práve tieto charakteristiky začal dotvárať aj môj prvý telefonát do spoločnosti A SERVIS LIPKA.

Mladá žena sa chovala nanajvýš príjemne, ústretovo, na každú moju otázku poznala presnú odpoveď. Fundovane mi poradila ohľadom postupu, termínov a možností, ktoré sú pre klienta A SERVIS pripravené. Prvým, no nazvime ho problémom, bola voľba termínu, keďže v rámci pracovného týždňa to býva dosť zložité a veľa času nazvyš nemáme. Spýtal som sa teda priamo, či je reálna sobota dopoludnia, prípadne dajaká kombinácia voľných dní.

ochrana pred graffitiSlečna…

Slečna ma však milo ubezpečila, že pre A SERVIS sú takéto želania klientov úplnou samozrejmosťou, takže z ich strany môžem počítať s najbližšou sobotou. Bol som vlastne celkom príjemne vyvedený z miery a veľmi potešený. Pretože samozrejmosť s akou mi to bolo oznámené ma len utvrdila v myšlienke, že som si zvolil skutočných profesionálov. Po telefonáte ostávalo už len z pohodové čakanie na ďalšie kroky zo strany spoločnosti.

Hneď nasledujúci deň mi v maily svietila správa z A SERVIS-u, kde som si našiel všetky ďalšie informácie o objednávke, rozpis ceny, termín a postup práce. Ok, cenovo sú služby firmy A SERVIS o dajaký ten kúsok vyššie, ako je tomu u blízkej konkurencie. No nie som ten typ človeka, čo šetrí na nesprávnych miestach. Kvalita a precíznosť vždy niečo stála a stáť aj bude, a tak bola pre mňa táto vec jednoznačná.  

Mailom…

Mailom som následne všetky info z firmy A SERVIS potvrdil a s pocitom veľkej úľavy celý problém graffiti na našom dome ponechal v kompetencii kompetentných. Keďže sobota sa ku nám dovalila priam expresne, okolo deviatej – presne podľa dohody – stála sympatická dvojica pracovníkov A SERVIS pred našim posprejovaným domom.antigraffitová ochrana Už na prvý pohľad mali muži v aute všetko potrebné, ale celú fasádu si najprv pomaly a rozvážne prezreli, aby sa uistili, čo na nich vlastne čaká. Bolo však jasné, že takúto vec nerobia v premiére, pretože sa chovali isto a každý ich pohyb dokazoval more praktických skúseností s graffiti a ich likvidáciou.

Netrvalo teda dlho, a obaja sa začali pripravovať na samotné čistenie fasády. Zohratosť tejto dvojice človeka úprimne tešila, lebo to vo mne vzbudzovalo vyrovnaný pocit správnej voľby, dobrej finančnej investície a istoty, že všetko bude mať úspešný a kvalitný záver.

Presne…

Presne naučenými pohybmi a s pomocou chemických pomocníkov začali s odstraňovaním tých absurdných čmáraníc na stene, pričom postupovali nanajvýš systematicky a rozvážne. Postupne sa im podarilo tie čierne a strieborné fľaky celkom zlikvidovať. Na fasáde ste mohli vidieť už len akési tiene, ktoré sa ako graffiti už rozhodne tváriť nemohli. AGO na všetky povrchyPáni následne vyčistenú fasádu pretreli extra namiešanou a pripravenou farbou, ktorá sa maximálne snažila kopírovať originál. Len čo sa plocha stien dostatočne vysušila nasledoval ochranný antigraffiti náter AGO. Na našej ťažko skúšanej fasáde tak pracovníci A SERVIS LIPKA stvorili účinnú, neviditeľnú a spoľahlivú bariériu proti novým sprejerským pokusom. 

Ako mi…

Ako mi povedal jeden zo zamestnancov, náter AGO bude odteraz pre našu domácnosť pevnou zárukou, že prípadné graffiti sa bude odstraňovať veľmi jednoducho, rýchlo a bez stresu. rady ako odstrániť graffitiNapokon, garantom je spoločnosť A SERVIS, ktorá má s takto ošetrenými fasádami vyše dvadsať rokov skúseností, a to nielen u nás doma, ale aj za hranicami. Na konci sobotňajšej, veľmi úspešnej misie s firomu A SERVIS som sa s neskrývanou radosťou pánom poďakoval, keďže výsledok ich práce si pripísal to najvyššie hodnotenie.

Fasáda vyzerala skvele, takmer „na funglovku“ a mne robilo dobre, že je od dnešného dňa pod ochranou špeciálneho náteru a firmy naslovovzatých profíkov. Podarilo sa nám teda zlikvidovať nielen ohyzdné graffiti na našom dome, ale aj jeho možnú budúcu  hrozbu. Čo človeka nesmierne upokojuje. Veľmi rád vám teda služby spoločnosti A SERVIS LIPKA odporúčam, keďže pracovať s takýmito odborníkmi je nielen o kvalite práce. Ale aj o ľudskom prístupe, úsmeve a ochote pomáhať klientovi – vždy naplno.