voskovanie-podlah
 
A SERVIS LIPKA, s.r.o. patrí medzi profesionálne upratovacie služby. Počas niekoľkých rokov sme sa vypracovali na dynamickú a spoľahlivú upratovaciu firmu so širokým poľom pôsobnosti a svoje skúsenosti neustále vyvíjame. Máme profesionálnych zamestnancov, na ktorých sa môžete vždy s Vašou požiadavkou obrátiť a oni Vám ochotne vyjdú v ústrety.

VOSKOVANIE PODLÁH – Fluatacia

Voskovanie podláh tzv. fluatáciou veľmi účinne chráni podlahy pred ich obrusovaním od pieskov, prachu, oterom pri chôdzi a inými nečistotami. Tým vznikajú mikropóry, do ktorých sa dostáva nečistota, ktorá sa veľmi zle odstraňuje. Týmto vplyvom sa podlaha stáva matnou, mení sa jej farba a veľmi zle sa čistí. Toto všetko pravidelná starostlivosť a celoročná údržba vyrieši v predstihu. Fluatáciu podláh alebo tiež voskovanie podláh vykonávame pre všetky typy podlahových krytín (parkety, PVC, marmoleum, betón, mramor …) vždy vhodným prípravkom. Vosk alebo fluatačný náter možno v závislosti od typu povrchu dodať aj v rôznych úpravách napr. mat, lesk, vysoký, lesk. Fluatáciou čiže voskovaním zakonzervujeme podlahu takým spôsobom, že už k hlbšiemu znečisteniu nemôže dôjsť. Odolný vosk musíme do podlahy votrieť 2-3x tak, aby sa vytvorila kompaktná vrstva, ktorá zaistí podlahe pružnosť, elasticitu, proti-sklz. Používame kvalitný nemecký pololesklý vosk PKD. Ponúkame profesionálne voskovanie podláh, zaistíme hĺbkové vyčistenie povrchu a následné nanesenie polymérového vosku na liate podlahové krytiny, linoleá a kamenné podlahy. Vďaka tomu je podlaha chránená proti pošliapaniu, mechanickému poškodeniu a získava vzhľad novosti. Odbornému ošetreniu podláh by ste mali venovať pozornosť, najmä ak sú vaše podlahy denne vystavované vysokej záťaži, v týchto prípadoch je najrozumnejšie ochrannú vrstvu obnovovať v pravidelných servisných cykloch.
 

voskovanie-podlah

 

Hĺbkové strojové čistenie podláh

Naša firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. vykonáva generálne a hĺbkové strojové čistenie podláh pomocou kotúčového stroja po celej Českej republike, na Slovensku, v Rakúsku a Nemecku. Jednou z našich špecializácií je hĺbkové strojové čistenie podláh vrátane impregnácie ochrany podláh, voskovania podláh a ošetrenia podláh pre bežnú údržbu podlahových materiálov – drevo, laminát, marmoleum, PVC, linoleum, kameň, žula, mramor a i. Máme techniku a školený personál, ako na pravidelné umývanie bežne znečistených prevádzok, tak aj pre náročných po stavebnom čistení podláh. Ak chcete svoju podlahu udržať dlhú dobu v čo najlepšom stave, odporúčame Vám naniesť ochranný náter fluatáciou, tzn. navoskovať podlahu alebo impregnovať podlahu. Čistenie vykonávame za využitia kotúčového stroja, na ktorý môžeme upevniť dva nástavce, a to tzv. držiakom padov alebo silonovou kefou. Kvalitné strojové čistenie podláh zaručí kotúčový stroj, ktorý má vysoký prítlak na podlahu, a to cca. 40 kg. Je možné na jeho hlavu pridať ešte závažie s hmotnosťou 10 až 15 kg. Pre čistenie podláh je dôležité používať kvalitnú šetrnú čistiacu chémiu. Táto chémia musí byť čo najšetrnejšia, aby splnila požadovaný cieľ. Na stave a vzhľade akejkoľvek podlahoviny, či už sa jedná o podlahovinu prírodného alebo umelého pôvodu, sa najviac prejavuje jej stav kyslosti alebo naopak zásaditosti povrchu. To následne vedie k rýchlejšej negatívnej zmene vzhľadu povrchu podlahoviny a následnému opotrebeniu. Preto záverečné čistenie pri podlahovinách ako je linoleum, PVC, marmoleum či iná elastická podlahovina bolo po finálnej úprave ošetrované iba čistou vodou bez použitia akýkoľvek chemických prípravkov.
 

voskovanie-podlah

 

A SERVIS LIPKA s.r.o. poskytuje ďalšie služby:

Naša firma ponúka služby v oblasti upratovania ako je strojové hĺbkové čistenie a tepovanie kobercov, strojové čistenie čalúnenia. Ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavou úpravou, ktorá je predovšetkým vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Odstraňujeme nepovolené polepy, reklamné polepy, ochranné fólie, samolepky, bannery zo všetkých presklených plôch. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, výkladov a presklených plôch, a to aj vo výškach. Po dohode čistíme žalúzie, lamely, rolety, a markízy. Realizujeme denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach alebo upratovacie práce vo výškach. Sme schopní odstrániť a vyčistiť graffiti alebo naniesť antigraffitovou ochranu. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, spór zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity a pod. Kladieme veľký dôraz na kvalitu poskytovaných služieb a rýchlosť realizácie zákaziek. Služby, ktoré naša medzinárodná firma realizuje, je schopná vykonať pre zákazníkov nielen v Slovenskej republike, ale aj v Česku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či sa potrebujete poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.cz/ alebo nás priamo kontaktujte.